CONSILIER IMOBILIAR

EQUINOX

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. prospectarea continua a pietei imobiliare în scopul cunoasterii imobilelor propuse de căare proprietari spre tranzactionare (vanzare/închiriere), precum si a cererii de servicii din partea clientilor (proprietari, cumparatori, chiriasi, investitori etc.)
2. dezvoltarea portofoliului de clienti
3. contactarea proprietarilor şi vizionarea proprietăţilor oferite spre tranzactionare (vanzare/închiriere), în vederea obtinerii de relatii suplimentare despre imobilele ofertate
4. completarea fisei imobilului pentru fiecare imobil ofertat
5. introducerea ofertei în baza de date Equinox si actualizarea permanenta a acesteia
6. prezentarea ofertei de servicii a companiei (evidentiind avantajele colaborarii cu Equinox) si stabilirea condiţiilor de colaborare cu proprietarii
7. cunoasterea si studierea continua a solicitarilor directe ale clientilor companiei Equinox (întelegerea nevoilor clientilor)
8. analiza proprietatilor din baza de date Equinox si selectarea acelora care corespund cerinţelor clientilor
9. prezentarea ofertelor selectate clientilor interesati, stabilirea relatiilor de colaborare cu acestia si însotirea lor pentru vizitarea imobilelor propuse/solicitate
10. consilierea profesionista a clientilor solicitanti, în privinta proprietatilor prezentate, precum si în negocierea ai derularea tranzactiei imobiliare
11. urmarirea derularii si finalizarii tranzactiilor intermediate de Equinox.

CERINTE

1. abilitati deosebite de comunicare, putere de convingere
2. cunostinte solide de tehnici de vanzare si negociere
3. exprimare corecta, fluenta si expresiva în limba romana
4. cunoasterea limbii engleze la nivel conversational
5. studii finalizate
6. obligatoriu permis de conducere
7. capacitate de analiza si organizare
8. cunostinte PC
9. experienta în domeniul imobiliar (buna cunoastere a pietei imobiliare si a legislatiei în domeniu) constituie un avantaj
10. responsabilitate si punctualitate
11. integritate, seriozitate, perseverenta, ambitie si entuziasm
12. dinamism, sociabilitate, imaginatie, optimism, automotivare, fire extrovertita, vesela
13. deschidere pentru nou, dorinta de a învata, de a deveni cat mai bun profesionist
14. spirit puternic de echipa
15. prezenta agreabila, tinuta foarte ingrijita
16. dorinta de afirmare si castig
17. domiciliul în Ploiesti

BENEFICII OFERITE

1. angajament stabil pe termen lung
2. pachet salarial motivant, corelat cu performanta
3. mijloace moderne de lucru şi publicitate, logistica performanta, autoturism, telefon mobil, foto digital, computer, baza de date etc.
4. instruire de specialitate si sustinere practica permanenta
5. apartenenţa la o echipa deschisa, dinamica, formata din profesionisti
6. posibilitati de promovare rapida exclusiv pe criterii profesionale
7. oportunitati de dezvoltare a unei cariere profitabile într-un domeniu în plina dinamica.