CASIER - PLOIESTI

SC EURIAL INVEST SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura evidenta contabila a operatiunilor economico-financiare ale societatii, in conformitate cu principiile generale ale Legii Contabilitatii nr. 82/1991 republicata cu modificarile si completarile ulterioare;
- intocmeste operatiunile de incasari si plati in numerar conform reglementarilor legale in vigoare;
- intocmeste documentele de incasari prin banca conform reglementarilor legale in vigoare;
- intocmeste registrele de casa conform reglementarilor legale in vigoare;
- urmareste decontarea avansurilor ridicate de salariatii societatii si incadrarea in termenele stabilite pentru justificarea acestora;
- emite facturi pentru clientii firmei (inclusiv facturi de avans pentru sumele incasate numerar sau prin banca);
- indeplineste alte sarcini de serviciu primite de la superiori.

CERINTE

Studii economice medii;
Experienta intr-o pozitie similara constituie un avantaj;
Cunostinte minime de legislatie contabila: Legea Contabilitatii si alte reglementari legale cu privire la continutul, forma si circuitul documentelor contabile (cu regim special si nu numai), disciplina financiar-valutara;
Cunostinte de contabilitate primara;
Cunostinte de operare pe calculator;
Atentie la detaliu si acuratete in inregistrarea operatiunilor;
Dexteritate in lucrul cu numerarul;
Capacitate de organizare;
Capacitatea de a lucra in conditii de stres.

DESCRIEREA FIRMEI

Esti o persoana dinamica si ambitioasa?
Cauti noi oportunitati pentru cariera ta?
EURIAL INVEST va ofera acces la evolutie profesionala, sansa de a avansa, pachete de beneficii interesante si o atmosfera de lucru stimulanta.
Va asteptam sa va alaturati unei echipe de profesionisti, tanara si dinamica!