Căutăm Coordonator trafic / Dispecer Transport express international.

Ianis Cargo SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Transportul este inima comertului si a industriei. Fara transport nimic nu se misca.
Daca si inima ta bate pentru transport si iubesti sa interactionezi cu oamenii, te vrem in echipa # IANIS CARGO
Cautam un coleg / o colega pentru biroul din Ploiesti care sa ne ajute sa crestem si sa dezvoltam activitatea noastra, sa mentinem relatia cu partenerii existenti si sa dezvolte portofoliul nostru de clienti si parteneri.

Ce abilitati urmarim la aceasta persoana:
- Preluarea comenzilor de transport si planificarea acestora;
- Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor;
- Comunicarea detaliilor in ceea ce priveste incarcare/descarcare;
- Ghidarea si urmarirea masinilor: incarcare/ descarcare;
- Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport;
- Informarea/contactarea clientilor in legatura cu transportul;
- Preluarea apelurilor telefonice – personal intern/clienti;
- Verificarea activitatii soferilor;
- Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat.
-Asigurarea fluxului informational de la si catre soferi
-Respectarea targeturile legate de performanta si calitate a serviciilor
-Planificarea, organizarea si coordonarea activitati zilnice de transport, prin preluarea si urmarirea executarii comenzilor de transport intern si international pentru flota alocata
-Confidenţialitate, loialitate, spirit de echipă, rezistent la stres
-Abilităţi de comunicare şi negociere, de planificare şi coordonare
-Disponibilitate la program prelungit
-Prospectarea oportunitatilor de transport (contactare clienti actuali, parteneri, potentiali clienti) in vederea stabilirii de relatii comerciale.
-Dezvoltarea portofoliul de comenzi prin atragerea de noi clienti.
-Cunoasterea limbii engleze nivel avansat este obligatorie (cunoasterea limbii germane,franceza constituie un avantaj major)
-Documentarea in permanenta in legatura cu legislatia in domeniul comercial si al transporturilor

CERINTE

1. Automotivare. Un bun coordinator de transport gaseste motivatia in interior si in recompensele pe care le primeste
2. Abilitati de planificare. ,organizare, de negociere si comunicare atat in interiorul companiei cat si cu clientii,
3. Experienta intr-o activitate similara in domeniul logisticii constituie avantaj.
4. Disponibilitate de program prelungit;
5. Initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor
6. Limba Engleza nivel avansat obligatoriu, Cunoastere limbii germane contituie un avantaj major
7. Limba Franceza, Italiana,Spaniola – constituie avantaj
8. Capacitate de a lucra in conditii de stres si termene limita
9. Responsabilitate. Nu vrem sa stam cu batul in spate. Ne dorim o persoana care isi stabileste obiectivele si lupta pana le atinge
10. Abilitati de negociere si persuasiune. Convinge¬ne direct din CV si e¬mail ca stii sa (te) vinzi.

BENEFICII OFERITE

1. Salariu fix;
2. Dupa o perioada de test ,bonusuri in functie de performante la fiecare 3 luni;
3. Bonificatie dupa perioada de proba, fidelizare la fiecare 6 luni ;
4. Laptop si telefon 5. Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica;
6. Birou si material de birotica care sa iti fie de ajutor la organizarea muncii;
7. Posibilitati de dezvoltare si promovare in cadreul echipei;
8. Seriozitate;
9. Cadouri surpriza;
10. Atmosfera placuta si distractie

Compania Ianis Cargo SRL este una din cele mai stabile si prospere companii pe segmentul Transporturi Express nationale si internationale.

Daca si inima ta bate pentru transort si iubesti sa interactionezi cu oamenii, te vrem in echipa # IANIS CARGO