Asistent Vama

Plus Discount Romania S.C.S.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-administrarea facturilor externe
-comunicare/corespondenta cu furnizori externi
-intocmirea si urmarirea documentelor de export/expeditii intracomunitare
-efectuarea situatiilor zilnice/saptaminale solicitate de Directia Sanitar Veterinara
-aplicarea si respectare legislatiei vamale romanesti

CERINTE

- studii medii/superioare (de preferat cu atestat vamal emis de DGP)
- experienta in activitatea vamala
- dexteritate si siguranta in utilizarea produselor Microsoft
- buna cunoastere a legislatiei vamale si fiscale romanesti, a tarifului vamal
al Romaniei si a aplicatiei INTRASTAT
- angajament personal, capacitate de lucru in conditii de stress, flexibilitate
- capacitate de a lucra intr-o echipa
- cunostinte bune de limba germana – prezinta avantaj

BENEFICII OFERITE

- Procese de munca optime pe baza unor tehnologii de ultima ora
- Loc de munca sigur si de viitor intr-o companie de anvergura si de succes
- O echipa tanara si motivata
- Bune sanse de formare a unei cariere pentru angajatii cu rezultate bune
- Salariu motivant

PLUS DISCOUNT ROMANIA este o retea de magazine de tip discount apartinand concernului german Tengelmann, grup cu vechime si experiena la nivel mondial. Divizia Plus este deja existenta cu peste 4.100 de magazine si 41.000 de angajati in 9 tari din Europa.
In prezent, in Romania exista 38 de magazine Plus, urmand ca reteaua sa se extinda in urmatorii ani.