Asistent Marketing

Multicom

Job expirat

RESPONSABILITATI

- implementeaza strategia de marketing online a companiei

- cauta solutii de imbunatatire a marketingului, participa la sesiunile creative

- se ocupa de sistemele de marketing online si offline care ii sunt atribuite (situri, bloguri, sisteme PPC, social media, local marketing, parteneriate de marketing offline etc)

- urmareste si centralizeaza datele din sistemele de raport conversii

- monitorizeaza si eficientizeaza eficienta retelelor de social media

- redactare de continut pentru campaniile de marketing

- gestionarea campaniilor de marketing online si offline

- se ocupa de intretinerea parteneriatelor cu alte situri

- identifica modalitati de cresterea a business-ului in mediul on-line si punerea acestora in aplicare, noi canale de marketing

- se ocupa de promovarea prin bloguri, postari de articole samd

- conceperea si transmiterea newsletter-elor periodice

- alte activitati de marketing

CERINTE

Cunostinte de marketing online
Cunostinte de Branding
Persoana dinamica, capabila de actiune rapida
Fluenta in utilizarea calculatorului
Viteza si capacitate de coordonare activitati multiple

Limba engleza
Abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

Programul de lucru este de la 9:00 la 17:00 de luni pana vineri
Se intocmeste contract de munca de la inceput
Colegi prietenosi, echipa placuta, mediu placut de lucru

DESCRIEREA FIRMEI

Marketing si Comunicare