ASISTENT ACHIZITII PENTRU SEDIUL NOSTRU DIN PLOIESTI

Plus Discount Romania S.C.S.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- ajuta achizitorul in analiza sortimentelor;
- contactul si mentinerea relatiilor cu furnizorii existenti;
- selectarea articolelor pentru leaflet;
- intocmeste rapoarte si situatii (preturi, sortiment) pentru achizitor.

CERINTE

- Studii superioare/(de specialitate) respectiv calificare in domeniul economic si experienta relevanta in domeniu;
- Capacitate de comunicare, lucru in echipa, flexibilitate, capacitate ridicata de a va implica in munca si rezistenta la stres sunt considerate un lucru de la sine inteles;
- Cunostinte de operare PC;
- Cunostinte bune de engleza/germana prezinta avantaj.

BENEFICII OFERITE

- sanse de cariera intr-un mediu profesionist;
- loc de munca sigur si de viitor intr-o companie multinationala de succes;
- o echipa tanara si motivata;
- pachet salarial motivant.

PLUS DISCOUNT ROMANIA este o retea de magazine de tip discount apartinand concernului german Tengelmann, grup cu vechime si experiena la nivel mondial. Divizia Plus este deja existenta cu peste 4.100 de magazine si 40.000 de angajati in 9 tari din Europa.
In prezent, in Romania exista 39 de magazine Plus, urmand ca reteaua sa se extinda in urmatorii ani.