AREA SALES REPRESENTATIVE

SC ANEMONA COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune gestionarea relatiilor comerciale cu clientii societatii noastre deja existenti in zona ce va este repartizata si concomitent cooptarea de noi clienti in portofoliu.

Activitati:
- vizite la clienti si prezentare (cu mostre) de produse
- creeaza si dezvolta relatii cu clientii potentiali
- deruleaza proiecte pentru clientii existenti
- raspunde de recuperarea creditelor de la clienti
- identifica noi clienti potentiali pe piata
- isi planifica activitatea de vanzare
- participa la sedintele de analiza a vanzarilor
- face rapoarte lunare de activitate
- aduna informatii despre clientii potentiali
- aduna informatii despre concurenta si clientii acesteia
- invata produsele, beneficiile si caracteristicile tehnice ale acestora.

CERINTE

Experienta in domeniu vanzarilor minim 2 ani .
Domiciliul stabil in Ploiesti .
Abilitati de a stabili si a mentine relatii de lunga durata.
Prezenta agreabila si personalitate puternica.
Aptitudini organizatorice, spirit de initiativa dezvoltat si bune abilitati de comunicare.
Disponibilitate pentru program prelungit si deplasari in tara.
Cunoasterea limbii engleze.
Cunostinte operare PC.
Stagiu militar satisfacut.
Experienta in domeniu papetarie - birotica constituie un real avantaj.

BENEFICII OFERITE

- salariu fix lunar negociabil in functie de experienta intre 150-250 EUR + comision lunar din vanzari + bonusuri lunare.
- training-uri de pregatire.
- telefon mobil + autoturism de serviciu.
- prime salariale substantiale( Paste, Concediu, Craciun ).

Importator direct si distributor la nivel national de birotica & papetarie - echipamente de birou sau profesionale si consumabile folosite pentru laminat, indosariat, taiat, distrus si verificat documente. Produse utilizate pentru finisarea si prezentarea documentelor dupa finalizarea procesului de tipar.