Analist Marketing

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- elaboreaza analize de piata privind clientii, concurenta, structurarea pietei sau evolutia acesteia in timp
- se asigura ca analiza elaborata va fi folosita in stabilierea strategiilor de marketing precum si in scopul atingerii obiectivelor companiei
- realizeaza prezentari profesionale ale analizelor elaborate
- propune anumite recomandari privind modul cum ar trebui sa se desfasoare activitate in viitor, pe baza respectivelor analize
- participa la elaborarea strategiei de produs si marketing
- participa la elaborarea strategiei de vanzari a companiei
- realizeaza statistici referitoare la activitatea de marketing si de vanzari
- realizeaza baze de date comparative
- verifica datele inregistrate deja in baza de date si le grupeaza pe diferite criterii
- realizeaza rapoarte saptamanale (uneori chiar zilnice) conform cerintelor directorului de marketing

CERINTE

- studii superioare economice,
- experienta min 1 ani intr-o pozitie similara,
- cunostinte privind cercetarea de piata
- cunostinte bune de limba engleza
- cunostinte foarte bune de operare PC (in special Excel si PowerPoint)
- cunostinte foare bune de analiza statistica
- abilitati excelente de prezentare, abordare analitica
- capacitate de exprimare in scris fluenta, coerenta
- analitic,
- spirit de echipa
- ordonat,
- flexibil.
- spirit de initiativa

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- sanse reale de promovare
- training permanent

Banca internationala pentru locuinte, prima institutie financiara din Romania in domeniul economisirii si creditarii in domeniul locativ, infiintata in iunie 2004, isi extinde echipa si cauta candidati pentru pozitia de start colaboratori avand posibilitatea parcurgerii unei cariere dinamice si durabile