SC AMPURIA TRAVEL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul va ocupa postul de Consultant de Turism si va raporta direct catre Directorul de Agentie.
Va rezerva, emite si factura bilete de autocar, de avion (IATA si low-cost), pachete turistice, cazari, asigurari medicale, servicii de rent a car etc.
Va prelua cererile de oferta alocate sau primite spontan si va mentine legatura cu potentialii clienti pe intreaga derulare a procesului de vanzare - prelucrare, rezervare, emitere, facturare, incasare, emitere documente de calatorie.
Va desfasura activitati de contabilitate primara - intocmire si completare a registrului de casa in sistemul electronic.
Va urma intocmai procedurile de lucru specifice activitatii desfasurate - semnarea de contracte cu turistii persoane fizice, respectarea prevederilor legale, precum si interne vis-a-vis de normele contabile si alte proceduri agreate si implementate in companie.
Va prelua si prelucra prompt ofertele si va contacta rapid clientii.

CERINTE

- cunostiinte operare calculator;
- bune abilitati de comunicare;
- seriozitate;
- constituie avantaj experienta minim 1 an intr-un post similar

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru tanar si competitiv, atmosfera prietenoasa, intr-o companie dinamica;
- conditii moderne de lucru;
- pachet salarial motivant.