Agent Ticketing

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Rezervari de bilete de avion in cadrul programului de rezervari Amadeus
- Pregatirea ofertei la cererea clientilor (calcul tarife, oferte speciale)
- Vanzarea programelor turistice
- Preluarea si efectuarea de rezervari, facturari si urmarire incasari / plati
- Emiterea de documente fiscale si documente de calatorie si urmarirea desfasurarii actiunilor
- Derularea de diverse alte activitati in vederea atingerii obiectivelor firmei
- Pastrarea confidentialitatii informatiilor
- Promovarea vanzarilor prin agentia proprie si prin colaboratori
- Cunoasterea in detaliu a programelor turistice, servicii de cazare si transport ce fac parte din oferta agentiei;

CERINTE

- Studii superioare finalizate (preferabil studii in Turism )
- Cunostinte de turism si ticketing (Cunoasterea sistemelor de rezervari)
- Operare calculator, Word, Excel, Internet
- Engleza - nivel avansat (alte limbi straine constituie un avantaj)
- Capacitate de analiza si planificare
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare - atat cu clientii, cat si cu colegii
- Capacitate de invatare si asimilare pe termen lung
- Capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate