ADMINISTRATOR RETEA - PLOIESTI

EURIAL INVEST SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura intretinerea si exploatarea in conditii optime a retelei de calculatoare din concesiune;
- Service primar in cazul problemelor de garantie ale echipamentelor;
- Service extins in cazul problemelor aparute post garantie;
- Help desk pentru utilizatori.

CERINTE

- Studii medii in domeniu (electronica, calculatoare) sau superioare - nu neaparat in domeniu, dar daca sunt in domeniu (Electronica, Automatica, Cibernetica) constituie un plus;
- In cazul studiilor care nu sunt in domeniul calculatoarelor - sunt necesare cursuri de specialitate sau certificari in domeniu (ex. MCP);
- Experienta minim 1 an intr-un departament IT;
- Cunostinte temeinice de retele de calculatoare;
- Cunostinte aprofundate ale ale urmatoarelor programe: Microsoft Office 2000 si 2003;
- Cunostinte sumare sau aprofundate ale altor programe pentru servere (Microsoft Exchange, Microsoft ISA Server, Oracle - constituie un plus)
- Cunostinte temeinice ale sistemelor de operare: Windows 2000, XP, Windows Server 2000 si 2003;
- Cunostinte satisfacatoare de limba engleza;
- Lucrul in echipa.

DESCRIEREA FIRMEI

Esti o persoana dinamica si ambitioasa?
Cauti noi oportunitati pentru cariera ta?
EURIAL INVEST ofera oportunitati de cariera potrivite pentru toata lumea. Chiar daca sunteti proaspat absolvent de facultate, aflat la inceputul carierei, sau un profesionist cu experienta care isi doreste noi provocari, Eurial Invest va ofera oportunitatea angajarii si sansa de a dobandi noi abilitati si cunostinte.
Va oferim acces la evolutie profesionala, sansa de a avansa, pachete de beneficii interesante si o atmosfera de lucru stimulanta.
Va asteptam sa va alaturati unei echipe de profesionisti, tanara si dinamica!