Web Designer

IT Global Resources Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web (template-uri, bannere, imagini, animatii Flash, interfete utilizator, layout-uri)
Munca in echipa cu graficieni, designeri si programatori 3D
Elaborarea / adaptarea si implementarea de metode pentru publicitate online

¿¿¿ Utilizare diverse CMS-uri
¿¿¿ Implementarea de site-uri Web dinamice
¿¿¿ Cunostinte SEO / SEM
Conceptie grafica pentru materiale publicitare, identitate de companie ( logo-uri , pliante, carti de vizita , bro¿¿uri, flyere)
Cerinte
Profilul dvs.:

Simt dezvoltat pentru grafica
Cunostiinte bune in domeniul mass-media
Cunostinte bune de programare Actionscript 3.0 / 2.0
Stapanirea programului Photoshop, Corel, Illustrator
Experienta cu XML si comunicare client-server
Cunostinte de HTML / CSS / JavaScript / PHP / MySQL constituie un plus

CERINTE

Limba engleza- scris si vorbit
Munca in echipa si creativitate

Preferabil portofoliu online

BENEFICII OFERITE

Salariu in functie de experienta

IT Global Resources Management is part of the SHS-G Swiss holding, which is the true specialist when it comes to developing quality custom software. Since 1992 we are an important name in Switzerland and Germany, with over 110 clients served in the long term, with real power.