TEHNICIAN AMBALAJE

VEL AMBALAJE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Construirea schitelor grafice computerizate pentru fiecare element de ambalaj in parte
- Intocmirea modelului si mostrelor de ambalaj necesare depunerii dosarului de produs, impreuna cu informatii referitoare la modul de ambalare
- verificarea tehnica si optimizarea modelelor de ambalaj deja intocmite
- se ocupa de incadrari tehnice si grafice in parametrii de productie ceruti in procesele tehnologice;

CERINTE

- abilitati tehnice
- Studii medii sau postliceale de specialitate ( desenator tehnic )
- Experienta: minim 2 ani in activitatea de desen tehnic si machetare constituie un avantaj
- trebuie sa cunoasca cel putin 2 dintre programele Quark Xpress, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Freehand ,Power Point , Adobe Acrobat, Autocad si Corel Draw
-Permis de conducere - obligatoriu
- capabil sa lucreze in echipa
- Abilitati de comunicare si negociere
- Atentie la detalii
- Constiinciozitate
- Rigurozitate
- Finalizator
- Simt estetic

BENEFICII OFERITE

- salariul se va negocia in cadrul interviului

DESCRIEREA FIRMEI

Productie ambalaje din carton