SPECIALIST RETEA

INFOTECH SYSTEM SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intretinere, depanare si rezolvarea problemelor pentru infrastructura de retea corporativa (Layers 1-4), in mai mult de 20 de tari;
- Monitorizarea retelei , analiza traficului si managementul incidentelor active (nivelul 2 de interventie);
- Administrarea instrumentelor de monitorizare centrala si management (managementul configuratiei, colectarea logurilor, etc.);
- Gestionarea activelor de retea si intretinerea CMDB(configuration management database)
-Implicarea activa in proiectele de dezvoltare a retelei.

CERINTE

- Se cere CCNA – nivel minim de cunostinte;
- Experiente practica cu: DHCP, DNS, ACLs, Zone-Based Firewalls, NAT, IPS, Content Filtering;
- Experienta anterioara in IT inclusiv expertiza tehnica cu protocoale de retea:
LAN: STP, LACP, VTP, HSRP, CDP;
WAN: EIGRP, IP Routing, redistribution;
Securitate: IPSEC VPN, SSL VPN, port-security;
- Familiar cu Cisco Catalyst 3500 si HP Procurve 2524;
- O larga intelegere a tehnologiilor IT si a modului in care relationeaza cu afacerea;
- Calificare in retelistica reprezinta un avantaj;
- Limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Salarizare avantajoasa;
- Un colectiv tanar si dinamic;
- Training;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala si personala alaturi de noi;
- Sansa de a lucra pentru o companie de renume international.

Infotech System Solutions este o companie partenera a grupului francez Haulotte.
Echipa noastra este este formata din specialisti in servicii IT de administrare sisteme informatice: administrare computere de birou, portabile si echipamente periferice, administrare servere, administrare infrastructura retea, consultanta IT, proiectare si executie lucrari infrastructura IT, ERP.