SPECIALIST RETEA

INFOTECH SYSTEM SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Intretinere, depanare si rezolvarea problemelor pentru infrastructura de retea corporativa (Layers 1-4), in mai mult de 20 de tari
- Monitorizarea retelei , analiza traficului si managementul incidentelor active (nivelul 2 de interventie)
- Administrarea instrumentelor de monitorizare centrala si management (managementul configuratiei, colectarea logurilor, etc.)
- Gestionarea activelor de retea si intretinerea CMDB(configuration management database)
-Implicarea activa in proiectele de dezvoltare a retelei

CERINTE

Cerinte:

- Minim 2 ani experienta in IT relevanta pentru aceasta pozitie;
- Se cere CCNA – nivel minim de cunostinte;
- Experiente practica cu: DHCP, DNS, ACLs, Zone-Based Firewalls, NAT, IPS, Content Filtering

- Experienta anterioara in IT inclusiv expertiza tehnica cu protocoale de retea
LAN: STP, LACP, VTP, HSRP, CDP;
WAN: EIGRP, IP Routing, redistribution;
Securitate: IPSEC VPN, SSL VPN, port-security

-Familiar cu Cisco Catalyst 3500 si HP Procurve 2524;
- O larga intelegere a tehnologiilor IT si a modului in care relationeaza cu afacerea;
- Calificare in retelistica reprezinta un avantaj;
- Competente in limba engleza (scris si vorbit) la nivel avansat; alte limbi straine sunt de apreciat

BENEFICII OFERITE

Punem accentul pe munca de echipa, intr-un spirit de cooperare, intr-o comunitate multiculturala si oferim oportunitati individuale de dezvoltare a potentialului.

Daca esti interesat sa devii parte a companiei noastre internationale de succes nu ezita sa aplici pentru aceasta pozitie.

Infotech System Solutions este o companie partenera a grupului francez Haulotte.
Echipa noastra este este formata din specialisti in servicii IT de administrare sisteme informatice: administrare computere de birou, portabile si echipamente periferice, administrare servere, administrare infrastructura retea, consultanta IT, proiectare si executie lucrari infrastructura IT, ERP.
Suntem specializati sa planificam, sa construim, sa livram si sa maximizam beneficiile rezultate din aplicarea celor mai bune solutii si servicii pentru ca obiectivele necesare business-ului dumneavoastra sa fie atinse.
Serviciile noastre inovatoare de outsourcing si de administrare infrastructura, ajuta clientii sa: reduca costurile, elibereze resurse interne care pot sa se concentreze pe imbunatatirea strategiei, reduca riscurile, imbunatateasca livrarea servicilor IT, printr-un serviciu IT flexibil.