Specialist Mentenanta Mecanica – Presaj

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la mentinerea performantei instalatiilor;

- Analizeaza studiile detaliate ale instalatiilor, masinilor si utilajelor legate de diferite alegeri tehnice;

- Participa alaturi de specialistii de nivel superior la interventii de depanare la toate mijloacele de productie care lucreaza in regim automatizat;

- Participa la lucrarile de punere in functiune si la reglarea utilajelor noi/reparate;

- Efectueaza receptia mijloacelor si utilajelor noi urmarind punerea in functiune a acestora;

- Asigura montarea echipamentelor hidraulice si pneumatice, participa la stabilirea amplasamentului acestora precum si la reglajul lor pe masinile/instalatiile de toate tipurile care utilizeaza tehnici complexe;

- Participa la definirea programului de mentenanta preventiva;

- Pune la dispozitia fabricantului documentatia necesara.

CERINTE

- Absolvent/(a) de studii superioare profil mecanic (Tehnologia Constructiilor de Masini, Masini si Sisteme de Productie, Hidraulica si Pneumatica etc.)

- Buna cunoastere a pachetului Office;

- Capacitate de analiza si sinteza;

- Rigurozitate, seriozitate, persoana organizata, cu bune abilitati de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru international;

- Oportunitati de dezvoltare profesionala;

- Pachet salarial atractiv;

- Pachet pentru relocare geografica.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.