Specialist Incercari Optimizare Energetica

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta reglajele si valideaza operatiile de optimizare energetica a motoarelor pe benzina si motorina;

- Analizeaza, concepe si pune in practica solutii corective pentru optimizarea calitatii motorului;

- Lanseaza calibrari specifice in scopul atingerii obiectivelor fixate in caietul de sarcini;

- Pune in practica instructiunile si procedurile de mediu specifice Dacia, respectand normele de securitate a muncii si de mediu;

- Elaboreaza planul de incercari si validari si intocmeste rapoartele aferente.

CERINTE

- Absolvent/(a) de studii superioare cu profil tehnic: Autovehicule Rutiere, Tehnologia Constructiilor de Masini, Electromecanica;

- Cunostinte de mecanica si tehnologie a motorului;

- Cunoasterea limbii franceze si/sau limbii engleze;

- Experienta intr-un post similar constituie un avantaj;

- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel).

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv;

- Conditii de lucru moderne la standarde internationale;

- Oportunitati de dezvoltare profesionala;

- Pachet pentru relocare geografica.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.