Sef Unitate Productie

Haulotte Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

− Conduce echipa de productie, gestioneaza resursele care ii sunt puse la dispozitie, asigurand respectarea programelor de facbricatie, in ceea ce priveste calitatea si cantitatea produselor, precum si termenele de livrare ;
− Raspunde de securitatea si sanatatea in unitate ;
− Este responsabil de continua imbunatatire a peformantelor unitatii sale de productie ;
− Plecand de la planificare sau Kanba, coordonarea si garantarea fabricarii masinilor, conform stantardelor de calitate, in termenii timp alocat ;
− Incadrarea membrilor echipei sale ;
− Respectarea si supravegherea respectarii regulilor de securitate in vigoare (consemne de securitate, purtarea echipamentului de protectie individuala etc.)
− Urmarirea indicatorilor din sectorul sau (Securitate, Calitate, Productivitate, Absenteism…) si implicarea in echipa pentru demersurile de imbunatatiri continue ;
− Gestionarea comunicarii in interiorul echipei ;
− Gestionarea absentelor, intarzierilor, concediilor platite si a accidentelor de munca ;
− Primirea si integrarea noilor angajati ;
− Propunerea de programe de pregatire profesionala ;
− Evaluarea competentelor si performantelor membrilor echipei sale ;
− Respectarea si supravegherea respectarii procedurilor ISO ;
− Mentinerea departamentului in stare de ordine si curatenie ;

CERINTE

− Inginer de specialitate metodist sau cu un an de experienta profesionala in domeniul metode productie;
− Studii superioare sau post-universitare si experienta de 4 ani intr-o ramura de industrie similara (automobile, echimente de constructii);
− Spirit de leadership ;
− Implicare in munca si in atingerea obiectivelor ;
− Capacitate de a ierarhiza si stabili prioritati in problemele intalnite. Propunerea de solutii.
− Disponibilitate de deplasare 1 luna in Franta pentru formare profesionala ;

BENEFICII OFERITE

- Oportunitate excelenta de dezvoltare a unei cariere intr-o companie internationala care este unul din liderii pietei;
- Posibilitati de deplasare in Franta pentru formare;
− Salariu atractiv si crestere asigurata a pachetului salarial;

Haulotte Group este prezent la nivel mondial prin intermediul numeroaselor sale filiale si agentii de distributie, asigurand servicii prompte si eficace in domeniul echipamentelor de lifting.
Principala activitate a HAULOTTE Group este constructia echipamentelor de ridicare pentru oameni si materiale.
Pentru mai multe detalii vizitati www.haulotte.com