Sef Serviciu Control Intern/ Organizare si Sisteme de Gestiune

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica in intern eventuale riscuri financiare ce pot afecta rezultatele companiei;
- Realizeaza verificari punctuale privind respectarea regulilor interne si externe plecand de la un plan anual predefinit;
- Furnizeaza in intern asistenta si cadrul metodologic necesar pentru a permite actualizarea si difuzarea unei cartografii a riscurilor;
- Propune modalitati de punere in practica a noilor masuri de control intern adaptate realitatilor companiei, asigurandu-se de modificarea procedurilor existente si de punerea in practica a noilor proceduri.

CERINTE

- Absolvent(a) de studii superioare in domeniul economic (profil financiar-contabil);
- Cunostinte in domeniul contabilitatii si a standardelor internationale in acest domeniu;
- Cunostinte de legislatie financiar-contabila;
- Buna cunoastere a principiilor de gestiune a intreprinderii, a principalelor elemente de Control Intern si de gestiune a riscurilor;
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office;
- Buna cunoastere a limbii engleze, limba franceza reprezinta un avantaj;
- Detinerea atestatului de Expert Contabil reprezinta un avantaj;
- Formare postuniversitara in domeniul Auditului intern sau financiar;
- Calitatea de membru al Camerei Auditorilor Financiari din Romania.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru international;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Pachet salarial competitiv;
- Pachet pentru relocare geografica.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.