Responsabil securitate in munca

Haulotte Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preluarea tuturor dosarelor de securitate si mediu de desfasurare a muncii:
− Formarea operatorilor in conformitate cu legislatia in vigoare in Romania.
− Manipularea mijloacelor de ridicare.
− Manipularea nacelei autoridicatoare, elevatoare cu furca (motostivuitoare)
− Integrarea si formarea noilor angajati (securitate, formare calitativa, etc)
− Formarea operatorilor atat in procedurile generale de securitate cat si in procedurile specifice postului.
− Participarea la definirea de formari interne, de proceduri si de proceduri de securitate.
− Pastrarea unei evidente in formarea de personal
− Organizarea partii de logistica in formare (planificare, material pedagogic, deplasari, etc...)
− Cunoasterea legislatiei romane in materie de securitate a operatorilor.
− Realizarea de audit de securitate in cadrul uzinei si gestionarea planurilor de imbunatatire.
− Gestionarea dosarelor si al mediului de securitate in cadrul muncii.
− Gestionarea fluxului de deseuri interne ale uzinei.
− Autorizarea exploatarilor de apa/ mediu.

CERINTE

− O experienta de minim 5 ani intr-o pozitie operationala/ de executie in domeniul metalurgiei sau automobile, foarte exigent in materie de securitate a muncii.
− Experienta in domeniul pedagogic este un plus.
− Calitati si competente necesare functiei.
− Excelente calitati de relationare.
− Postul necesita deplasari in interesul serviciului, deoarece este necesara efectuarea unui stagiu de 3 - 4 saptamani in Franta, pentru acumularea cunostiintelor necesare privind produsele si metodele de lucru.
− Implicare si concentrare pentru atingerea obiectivelor, aptitudinea de a stabili si ierarhiza prioritatile, capacitatea de a gasi solutii problemelor aparute.
− Abilitatea de a conduce grupuri de lucru in vederea rezolvarii problemelor.
− Utilizarea programelor informatice Word si Excel.
− Limbi straine: Engleza sau Franceza.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitate excelenta de dezvoltare a unei cariere intr-o companie internationala care este unul din liderii pietei.
- Posibile deplasari in Franta pentru formare profesionala.
− Salariu atractiv si crestere asigurata a pachetului salarial.

Haulotte Group este prezent la nivel mondial prin intermediul numeroaselor sale filiale si agentii de distributie, asigurand servicii prompte si eficace in domeniul echipamentelor de lifting.
Principala activitate a HAULOTTE Group este constructia echipamentelor de ridicare pentru oameni si materiale.
Pentru mai multe detalii vizitati www.haulotte.com