Responsabil logistică piese de schimb

SC Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Primul constructor roman de automobile, cu o istorie de peste trei decenii, DACIA a devenit in 1999 a doua marca a grupului RENAULT. DACIA este liderul constructiei de automobile din Romania, realizand peste 70% din productia nationala de autoturisme si utilitare usoare, precum si lider pe piata de vanzari cu peste 40% din vanzarile de automobile din Romania.

CERINTE

- Asigură existenţa unui stoc optim de piese de schimb (ca volum, valoare, rotaţie) care să garanteze disponibilitatea acestora pentru reţeaua de concesionari ;
- Creează seturi de indicatori, statistici de gestiune, rapoarte periodice pentru toată gama de produse.

BENEFICII OFERITE

- Studii superioare în domeniul economic sau tehnic
- Experienţă de minim 2 ani în domeniul logistică / achiziţii
- Excelente cunostinţe de limba engleză (franceza constituie un avantaj)
- Foarte bune cunoştinţe de utilizare MS Office
- Domiciliu sau disponibilitate de relocare in Pitesti.

Dacia, cu expertiza si organizarea RENAULT, este lider incontestabil pe piata automobilelor din Romania si cu un trend pozitiv al vanzarilor la export in numeroase tari.
In aceasta perspectiva de dezvoltare, AUTOMOBILE DACIA angajeaza oamenii potriviti in locurile potrivite pentru succesul companiei.