Responsabil Control Financiar Intern

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica in intern eventuale riscuri financiare ce pot afecta rezultatele companiei.
- Efectueaza verificari privind respectarea regulilor interne si externe;
- Asigura procedura de lucru necesara actualizarii si difuzarii unei cartografii a riscurilor;
- Propune modalitati de realizare a noilor masuri de control intern;
- Realizeaza modificari ale procedurilor existente si se asigura de punerea in practica a noilor proceduri;

CERINTE

- Absolvent / (a) de studii superioare profil financiar- contabil;
- Cunostinte in domeniul contabilitatii si al standardelor internationale in domeniu;
- Cunostinte despre legislatia financiar- contabila;
- Bune cunostinte despre gestiunea intreprinderii, a riscurilor si a principalelor elemente de Control Intern;
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel);
- Bune cunostinte de limba engleza, limba franceza reprezinta un avantaj;
- Detinerea atestatului de Expert Contabil constituie un avantaj;
- Cursuri de formare postuniversitara in domeniul Auditului intern sau financiar, constituie un avantaj;
- Calitate de membru al Camerei Auditorilor Financiari din Romania.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru international;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Pachet salarial competitiv;
- Pachet pentru relocare geografica.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.