Responsabil Contabilitate

Haulotte Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea managementului serviciului de contabilitate, buna gestionare a conturilor, obligatiilor administrative si a relatiilor financiare cu Grupul si cabinetul de expertiza contabila.

- Supravegherea contabilitatii furnizorilor si clientilor;
- Supravegherea reglementarilor furnizor, client;
- Detine responsabilitatea contabilitatii generale : aprecierea cifrei de afaceri, imobilizari si documente bancare;
- Detine responsabilitatea conturilor trimestriale, in relatia cu cabinetul de expertiza contabilitate : verificarea conturilor, control preventiv si editarea conturilor;
- Detine responsabilitatea gestionarii trezoreriei : previziune, urmarirea relatiilor cu banca;
- Responsabilitati fiscale in colaborare cu cabinetul de expertiza contabila : declaratii TVA, declaratii vamale, completarea registrelor, rezultate fiscale si control fiscal;
- Detine responsabilitatea controlului de gestiune : contabilitate analitica, buget si urmarire, control de gestiune operationala si raportarea pe centre de profit.

CERINTE

− Educatie superioara in domeniul contabilitatii ;
− Minim 5 ani experienta intr-o pozitie similara intr-un mediu industrial;
− Personalitate riguroasa, care stie sa conduca un control fiscal;
− O persoana cu potential profesional, dorind sa evolueze in acest domeniu;
− Limba Romana si Franceza si/sau Engleza la nivel bun sau foarte bun.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitate excelenta de dezvoltare a unei cariere intr-o companie internationala care este unul din liderii pietei;
- Salariu atractiv si cresteri asigurate ale pachetului salarial.

Haulotte Group este prezent la nivel mondial prin intermediul numeroaselor sale filiale si agentii de distributie, asigurand servicii prompte si eficace in domeniul echipamentelor de lifting.
Principala activitate a HAULOTTE Group este constructia echipamentelor de ridicare pentru oameni si materiale.
Pentru mai multe detalii vizitati www.haulotte.com