RESPONSABIL COMUNICARE

ASOCIATIA HABITAT PENTRU UMANITATE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilul de Comunicarea asigurarii managementului si coordonarea programului de comunicare local si international pentru indeplinirea obiectivelor din planul anual si contribuie la dezvoltarea programului de comunicare in acord cu strategia organizatiei.
Responsabilitati de baza:
¿Propune strategii de comunicare si relatii publice pentru indeplinirea obiectivelor din planul anual;
¿Organizeaza evenimentele media si conferintele de presa
¿Concepe si redacteaza articole despre proiectele si activitatile desfasurate de organizatie
¿Realizeaza traduceri in engleza ale documentelor de comunicare si asigura traducerea in/din engleza in cadrul intalnirilor;
¿Actualizeaza informatiile pentru website-ul organizatiei ;
¿Initiaza legaturi cu firme/companii din Romania pentru dezvoltarea programului de comunicare.

CERINTE

¿Studii superioare, in domeniul comunicare sau jurnalism ¿OBLIGATORIU ABSOLVENT 2006
¿Fluenta in limba romana si engleza, scris, citit, vorbit;
¿Aptitudini excelente de comunicare orala, scrisa;
¿Autonomie si spirit de echipa, rezistenta la stres;
¿Spirit organizatoric si practic dezvoltat;
¿Utilizare avansata PC (Internet, MS Office, soft grafica);
¿Carnet de conducere categoria B;
¿Experienta in ONG si voluntariat constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

¿Mediu de lucru motivant si dinamic;
Sansa de a lucra intr-o echipa tanara;
¿Pachet salarial atractiv;
¿Instruire si traininguri in tara sii strainatate;
¿Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o organizatie internationala.

HABITAT FOR HUMANITY este o organizatie crestin-ecumenica, non-profit ce construieste si renoveaza locuinte simple, decente si accesibile ca pret in parteneriat cu familiile in nevoie.