Responsabil Clientela Retail/RMB la Sucursala Pitesti

MKB ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

MKB Romexterra Bank angajeaza Responsabil Clientela Retail/RMB la Sucursala Pitesti.

- Administrarea, mentinerea si dezvoltarea unui portofoliu de clienti si atragerea de noi clienti
- Efectuarea de prescoring si verificarea documentatiei furnizate de clienti
- Sustinerea dezvoltarii relatiei cu clientii bancii pe linia de Retail

CERINTE

Cerintele postului:
- Studii superioare (preferabil economice, juridice, matematica-informatica)
- Cunostinte privind analiza situatiilor financiare si contabilitatii bancare
- Cunostinte privind reglementarile bancare
- Cunostinte despre produsele bancare
- Cunostinte de limba engleza – nivel mediu
- Cunostinte de operare PC
- Experienta in vanzari in domeniul bancar de minim 1 an
- Orientare catre client
- Abilitati excelente de comunicare
- Abilitati de vanzare si de negociere
- Gandire analitica
- Rezistenta la stres
- Persoana responsabila, cu initiativa si spirit de echipa

Constituie avantaj:
- Studii postuniversitare in domeniul economic
- Cursuri de tehnici de vanzare, tehnici de negociere, comunicare
- Cunostinte privind activitatea de creditare si analiza economico-finaciara

Daca profilul dumneavoastra corespunde cerintelor descrise mai sus si doriti sa va alaturati echipei MKB Romexterra Bank, trimiteti CV-ul pâna cel mai tarziu la data de 10.09.2008, insotit de o scrisoare de intentie pe adresa de e-mail: hr.recrutare@romexterra.ro, oana.ionescu@romexterra.ro sau fax:021-3178218
Va rugam sa mentionati pozitia pentru care aplicati "Responsabil clientela retail/RMB".
Nu vor fi luate în considerare CV-urile candidatilor care nu îndeplinesc cerintele postului. Persoanele selectate vor fi contactate telefonic.

MKB Romexterra Bank S.A., held in proportion of 55.32% by MKB Bank, the third Hungarian bank, member of BayernLB from Germany.