Reprezentant vanzari zonal Omega Pharma

SC HIPOCRATE 2000 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvolta relatii profesionale cu farmacistii, cu alte categorii de specialisti si cadre medicale din institutiile private sau publice in zona geografica alocata;
- Reprezentantul vanzari are ca obiectiv, in stransa colaborare cu managementul companiei, cresterea cererii pentru produsele Omega Pharma in piata locala cat si realizarea target-ului de vanzari in conformitate cu obiectivele si strategiile companiei;
- Sustine vanzarile, indeplineste obiectivele de vanzari ;
- Colaboreaza cu managerul direct si departamentul de marketing ;
- Mentine si dezvolta relatiile cu clientii companiei ;
- Prezinta si promoveaza produsele din portofoliu ;
- Intocmeste periodic planurile si rapoartele de activitate;
- Monitorizeaza activitatea concurentei;
- Managementul responsabil al teritoriului si resurselor alocate

CERINTE

Absolvent studii superioare;
Cunoasterea pietei farmaceutice din zonele in care activeaza
Abilitati foarte bune de comunicare, prezentare si negociere;
Atitudine pro-activa, gandire pozitiva,orientare catre clienti si rezultate;
Cunostinte bune de utilizare PC ( Internet, MS Office );
Abilitatea de a se focusa pe rezultate si de a lucra sub presiune;
Cunoasterea limbii engleze;
Permis conducere categoria B;
Disponibilitate pentru un program full time si deplasari in tara

BENEFICII OFERITE

Ofera un pachet salarial motivant, telefon, laptop si autoturism de serviciu. Se ofera in plus prime si compensatii stimulative, corespunzatoare performatei individuale

Grupul Omega Pharma, cu sediul la Bruxelles, operează în 40 de tări, având afaceri de peste 800 milioane de euro si peste 2000 angajati. Companie cu acoperire internatională si cu un portofoliu de peste 3.500 de produse, din care circa 200 de branduri nationale, Grupul Omega Pharma este singura companie independentă din Europa, ocupând un prestigios loc 8 după volumul de vânzări OTC. Listată la bursa Euronext Brussels, Omega Pharma este considerată cea mai dinamică companie de OTC-uri din Europa în acest moment. Focusarea firmei s-a realizat pe produse OTC pentru sănătate si îngrijire corporală. În anul 2008, Omega Pharma a achizitionat pachetul integral de actiuni al Hipocrate 2000 si Hipocrate Distribution Group din România, cu scopul declarat de a dezvolta atât gamele Hipocrate deja existente, cât si de a lansa noi produse din portofoliul grupului. Luând numele părintelui medicinei, compania Hipocrate 2000 a debutat în 1992, având ca principal obiect de activitate productia si distributia de medicamente, suplimente alimentare, cosmetice si parafarmaceutice. După preluare, firma creată, Omega Pharma Hipocrate, s-a dezvoltat în două directii: pe de o parte lansarea star brandurilor Omega Pharma având un suport puternic de vânzări si marketing (prin campanii de radio si televiziune, vizibilitate la locul de vânzare etc.), iar pe de altă parte, în directia consolidării si dezvoltării brandurilor locale Hipocrate. Începând cu anul 2011, Omega Hipocrate îsi va schimba imaginea. La un an si jumătate de la încheierea parteneriatului cu Omega Pharma Group, procesul de inovare al Omega Hipocrate se reflectă în toate activitătile companiei, ceea ce înseamnă că, pe lângă schimbarea de design, portofoliul de produse va fi permanent îmbogătit si îmbunătătit. Noua imagine va creste notorietatea brandurilor Omega Pharma si Hipocrate si va ajuta pe partenerii de afaceri si pe clienti să identifice mai usor produsele Omega Hipocrate.