REFERENT MARKETING - Pitesti

ALVVIMAR COMIMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati principale:

Relatii publice:
- Stiri + licitatii MEDIAFAX- selectare si transmitere catre persoanele interesate
- Tine legatura cu mass-media si urmareste implementarea planului de publicitare
- Realizeaza machete, articole, comunicate de presa, alte materiale necesare;
- Organizeaza conferinte de presa, când este necesar;
- Alcatuieste corespondenta pentru diferite momente speciale, în relatiile cu clientii si cu furnizorii (invitatii, felicitari);
- Scrie articole si alte materiale pentru site

Evenimente si proiecte:
- Participa la organizarea evenimentelor interne si externe, targurilor si expozitiilor, campanii:
- se ocupa de promovarea in media a evenimentului/ targ/ campanie
- se ocupa de promovarea interna in randul angajatilor si partenerilor
- reprezinta firma în timpul evenimentului.

Studierea pietei:
- Participa la realizarea studiilor de piata externe
- Realizeaza studii de piata externe prin telefon;
- Contribuie la efectuarea de studii interne.

CERINTE

Profil:

Obligatoriu:
- Creativitate, seriozitate, constiinciozitate, meticulozitate, simt estetic, ordonat(a), responsabilitate, initiativa;
- bune abilitati de comunicare si de prezentare;
- studii superioare terminate;
- atitudine pozitiva;
- simt comercial;
- bune abilitati de lucru cu PC: Excel, Power Point, Corel Draw, Word;
- limba engleza - nivel excelent.

Preferabil:
- absolvent(a) marketing sau management;
- masterat in marketing;
- experienta in activitatile precizate in fisa postului

BENEFICII OFERITE

Pachetul salarial include:
- salariu motivant
- bonuri de masa
- telefon serviciu

Alte beneficii:
- training intern / extern
- lucrul intr-o firma dinamica si in plina dezvoltare
- atmosfera de lucru deschisa

Numai candidatii selectati vor fi contactati!

Mai multe detalii despre compania noastra gasiti pe site-ul www.alvvimar.ro.

Alvvimar Comimpex comercializeaza o gama de produse necesare persoanelor fizice si juridice pentru ridicarea diverselor constructii, amenajarea si decorarea acestora.
Alvvimar Comimpex detine 3 depozite pentru comercializarea materialelor de constructii situate in:
Stefanesti - Soseaua Nationala Pitesti-Bucuresti, nr.96;
Pitesti - Str. N. Balcescu, nr. 15;
Bascov - Str. Serelor, FN

Pe langa cele 3 depozite mai exista 3 domenii de activitate independente:
- O hala de productie pentru confectii inox si fier forjat (balustrade, scari, copertine, mobilier pentru locuinte, baruri si restaurante, obiecte de decor etc.);
- Un departament specializat in comercializarea si montarea sistemelor de acoperis de la BRAMAC, ELPRECO, LINDAB, RUUKKI, TEGOLA.
- Un departament de amenajari interioare care ofera clientilor :materiale (gresie, faianta, vopsele de interior si exterior de la Caparol, tencuielei etc), materiale speciale pentru amenajarea spatiilor medicale, industriale si de productie din industria alimentara, manopera.
In vara anului 2007 a fost deschis un Showroom de amenajari interioare in centrul orasului Pitesti pe str. Fratii Golesti, nr 14.