Project Manager

BRAINSPOTTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la analiza domeniului de activitate de care raspunde si a proceselor asociate, anticipand schimbarile si impactul acestora asupra SI, gestionand riscurile;
- Propune si coordoneaza proiectele informatice din domeniul sau de activitate;
- Stabileste reguli si proceduri pentru implementarea diferitelor schimbari aparute in activitate si transpuse in SI;
- Analizeaza cerintele clientului intern, le ierarhizeaza, planifica si urmareste realizarea lor;
- Urmareste incadrarea in restrictiile de calitate-cost-termen in cadrul proiectelor informatice;
- Este purtatorul de cuvant al directiei-client in fata reprezentantilor departamentului informatic;
- Supravegheaza sistemele informatice operationale prin indicatori de perfomanta si raporteaza eventuale disfunctionalitati, urmarind eliminarea acestora;
- Intocmeste si propune periodic planul de sarcini al directiei-client tinand cont de prioritatile din activitatea acestuia dar si de politica informatica a companiei;
- Pune in aplicare planul de actiune aprobat in conformitate cu bugetul pe care il are la dispozitie.

CERINTE

Cerinte:

- Cunostinte foarte bune de limba franceza (limba engleza constituie un avantaj);
- Absolvent de studii universitare (de preferat Economice sau Tehnice);
- Experienta anterioara relevanta pe o pozitie asemanatoare (minim 3 ani);
- O buna intelegere a proceselor economice si a fluxurilor de informatii din cadrul unei companii mari;
- Cunoasterea foarte buna a sistemelor informatice de tip ERP (la nivel de Key User);
- Orientare catre client si catre business (foarte important).

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru este o companie multinationala care activeaza in domeniul productiei si are birouri atat in Bucuresti cat si in Pitesti.

DESCRIEREA FIRMEI

\" BRAINSPOTTING - The IT&C Recruitment Professionals
We recruit IT&C specialists (technical, consulting, sales&marketing) and managers (middle to top) for local and international corporate clients.\"