Programator .Net

Akcedo

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ca programator .Net in echipa noastra vei participa la:

- procesul de arhitectura si design al aplicatiilor
Tehnologii: database design, OOP, Domain Driven Design, design patterns, enterprise patterns

- procesul de implementare al aplicatiilor
Tehnologii:
.Net 3.5 (C#)
MS SQL Server, TSQL
ASP .Net
WPF
(X)HTML
Javascript, jQuery
ASP .Net AJAX
Nhibernate

CERINTE

- experienta sisteme orientate pe obiecte
- experienta dezvoltare aplicatii in .Net
- experienta aplicatii cu baze de date
- cunostinte bune de limba engleza

Constituie avantaj:
- blogging
- implicarea activa in comunitatea .Net (din Romania sau international)
- implicarea in proiecte open-source
- experienta cu .Net 3.5

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Mediu de lucru profesionist
Program de lucru flexibil

Doar pentru ca vrei un mediu in care sa scrii cod .Net de cea mai buna calitate si sa evoluezi cu adevarat, nu inseamna ca trebuie:
- sa lucrezi 10+ ore / zi
- sa lucrezi periodic in weekend
- sa tii legatura cu clientul, sa porti discutii (chiar si cand nu vrei), sa ai rabdare sa intelegi ce vrea sau sa rezolvi tot felul de \"urgente\"
- sa faci project management si sa fii responsabil tot timpul cu organizarea a ce trebuie facut
- sa fii nevoit sa investesti timpul in lucruri care simti ca nu te duc in directia pe care ti-o doresti

Daca ai trecut prin asta si stii ca nu este in regula, ai dreptate: se poate si altfel!
Akcedo cauta programatori pasionati, cu experienta in .Net.

De ce sa vii la noi?
- nu vei fi nevoit sa stai mai mult de 8 ore / zi la job
- nu vei lucra niciodata in weekend, pentru ca nu este nevoie
- nu vei fi niciodata nevoit sa discuti cu clientii, aceasta este responsabilitatea echipei de analiza
- nu vei fi niciodata nevoit sa organizezi ce trebuie facut, aceasta este responsabilitatea managerului de proiect
- nu vei mai fi stresat cu probleme inutile; mediul in care lucram noi este stress-free
- vei fi platit mai bine decat pana acum

Ce vei face la noi?
- vei invata tot timpul lucruri noi: iti oferim mai mult de 5 ore / saptamana timp dedicat pentru training (nu doar la inceput, ci constant; avem un proiect intern de training foarte bine pus la punct, care da rezultate excelente)
- vei lucra cot la cot cu programatori pasionati, intr-un mediu eficient si productiv
- vei avea acces la o retea vasta de cunostinte din domeniu

Ai sa descoperi in Akcedo un aliat impreuna cu care sa evoluezi si sa ajungi cat de bun poti fii. Poti sa afli mai multe detalii direct de pe site-ul nostru, www.akcedo.com.

Aplica acum.