Programator Junior .Net

Akcedo

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acest post este in special pentru studentii care isi doresc sa lucreze programare intr-un mediu practic si sa puna in aplicare lucrurile pe care le-au invatat la scoala.

Nu iti face griji daca nu ai experienta cu toate aceste tehnologii, aici vei invata mult si iti vei incepe cariera in programare.

Ca programator Junior .Net in echipa noastra vei participa la:

- procesul de implementare al aplicatiilor
MS SQL Server
(X)HTML, C#, VB .Net, ASP .Net, Javascript
Linq
ASP .Net AJAX
jQuery
Nhibernate, Linq2SQL

- procesul de invatare
Unele dintre proiectele de studiu actuale pentru Programator Junior sunt:
ASP .Net 3.5
jQuery

CERINTE

- programare orientata pe obiecte (OOP in Java sau .Net)
- baze de date (orice tehnologie)
- cunostinte bune de limba engleza

Constituie avantaj:
- cunostinte .Net (C# sau VB .Net)
- ASP .Net
- ASP .Net AJAX
- jQuery
- Javascript

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Mediu de lucru profesionist
Program de lucru flexibil

Akcedo este o companie de dezvoltare si consultanta software.

Am participat la realizarea unui numar considerabil de proiecte in domenii variate din Romania si USA (aplicatii web, aplicatii desktop, servicii web, baze de date, CMS-uri, aplicatii SEO, raportare).

Echipa Akcedo este alcatuita din oameni excelenti pasionati de software si Internet. Aici se invata mult si eficient, nimeni nu se plafoneaza si nimeni nu se plictiseste.
Investim in mod constant resurse in proiecte interne care sa faca echipa mai eficienta (training, learning, organizare a informatiei, colaborare, asimilare de noi tehnologii), si adoptam cu rapiditate noile tehnologii si metode care apar si se dovedesc a fi eficiente.
Suntem devotati ideii de a descoperi si atrage cei mai talentati si pasionati oameni, si de a crea un mediu in care acestia sa poata invata si evolua la nivelul capacitatii lor.

Daca esti pasionat de programare si iti doresti sa lucrezi intr-o echipa unde evolutia continua si flexibilitatea sunt valorile cele mai apreciate, aplica acum.

Mai multe detalii pot fi gasite pe site-ul www.akcedo.com.