Procurement Specialist

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ examineaza estimarile de materiale, echipamentele, exigentele de calitate si programele de livrare pentru a le asigura corectitudinea si integralitatea;
¿ contribuie la stabilirea unor nivele de inventar sigure, implementeaza primirea in siguranta a informaţiilor de inventar si emite comenzi pentru a restabili nivele de siguranta (daca este cazul);
¿ revizuieste specificatii, pregateste oferte si licitatii, trimite rapoarte de progres si alte documente care pot fi necesare nivelelor ierarhice superioare;
¿ descopera/selecteaza noi regiuni de aprovizionare, tendinte si tehnologii;
¿ realizeaza activitati de negociere sub supravegherea coordonatorilor de achizitii de nivel superior conform valorii contractului/comenzii. implica si instruieste agentii de achizitii in negocieri;
¿ realizeaza procesul operational inainte si dupa negocierea si selectia furnizorului si se asigura ca agentii de achizitii fac acelasi lucru;
¿ verifica toate problemele legate de aprobarea platilor si pune la dispozitie toate informatiile necesare pentru a sprijini procedura de aprobare a platilor;
¿ strange date pentru a pregati estimarile;
¿ revizuieste corespondenta referitoare la furnizori si raspunde daca este cazul;
¿ stabileste si mentine contactul cu furnizorii pentru a asigura buna desfasurare a relatiilor de afaceri;
¿ coopereaza cu departamentele similare ale companiei din cadrul altor rafinarii ale grupului pentru a acoperi mai bine furnizorii interni si internationali.

CERINTE

¿ studii superioare de specialitate;
¿ cel putin 2 ani experienta intr-o pozitie similara;
¿ bune cunoştinţe de limba engleza;
¿ Ms Office: Word, Excel, Access, Powerpoint
¿ cunostinte avansate de utilizare a internetului (abilitatea de a cauta informatii relevante)
¿ bune abilitati de planificare si organizare.
¿ bune abilitati interpersonale;
¿ excelente abilitati de comunicare orala si scrisa;
¿ spirit de echipa;
¿ etica de afaceri;
¿ initiativa si spirit inovator;

BENEFICII OFERITE

¿ pachet salarial atractiv;
¿ posibilitatea dezvotarii carierei intr-o companie multinationala, de prestigiu din Pitesti;

DESCRIEREA FIRMEI

Adecco este lider mondial in domeniul resurselor umane.
Serviccile Adecco sunt oferite in cadrul a 6000 de birouri, in 67 de tari.
In Romania, Adecco este prezenta din anul 2000 si are birouri deschise in Bucuresti, Arad, Timisoara, Pitesti si Sibiu

Servicii oferite:
- recrutare si selectie
- recrutare in masa
- payrolling
- evaluare psihologica si aptitudinala