PLANIFICATOR PRODUCTIE - ARGES

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pentru clientul nostru, companie cu capital strain care produce subansamble electronice, o persoana pentru postul de planificator productie.
Responsabilitati:
- pune comenzi in SAP la produsele pentru care este responsabil si urmareste modul de realizare a acestora si livrare al acestora;
- raporteaza clientului orice abatere de la programul de fabricatie si/sau livrare;
- urmareste permanent stocurile de repere si materiale din depozit si in functie de programul de fabricatie si de durata ciclului de aprovizionare solicita termene de asigurarea reperelor astfel incat sa excluda stagnari de productie;
- urmareste completarea in timp util cu repere a rebutului rezultat in flux;
- asigura implementarea procedurilor de lucru conforme cu standardul ISO 9001/2000;
- urmareste nivelul stocurilor de repere din depozit si atelierele de productie si propune masuri de diminuare a celor care depasesc necesarul pentru productia pe urmatoarele 3-4 saptamani.

CERINTE

Cerinte:
- studii medii sau superioare in domeniul tehnic;
- peste 1 an experienta in domeniul productiei;
- bune cunostinte de limba engleza; cunostintele de limba germana reprezinta un avantaj;
- excelente cunostinte operare PC: pachetul MS Office; cunsotintele de operare in SAP reprezinta un avantaj;
- abilitati de planificare, organizare si comunicare.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- oportunitati de dezvoltare intr-o companie cu traditie.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.