Tehnician Control Calitate

IMAGE BUSINESS SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea Postului:
Detinatorul postului este raspunzator de efectuarea proceselor de sortare, retusare si triere a pieselor, in scopul asigurarii unui flux continuu de piese necesare in linia de productie a clientului.

Responsabilitati:
-analizarea pieselor in vederea identificarii defectelor(la receptie cat si pe fluxul de fabricatie);
-informarea Departamentului Control Calitate al clientului si pe superiorul ierarhic in cazul identificarii defectelor, inclusiv defecte noi;
-utilizarea in mod corespunzator a instrumentelor de lucru(ruleta, subler, micrometru, ceas comparator etc.);
-documentarea informatiilor in formularele specifice;
-intretinerea curateniei la posturile de lucru si respectarea ROI al clientului;
-contribuirea la optimizarea calitatii produselor clientului.

CERINTE

Candidatul Ideal:
-studii minime sau medii;
-disponibilitate de a lucra in 3 schimburi;
-persoana serioasa, muncitoare, pregatita atat sa lucreze in echipa cat si independent.

IMAGE BUSINESS SOLUTIONS este membra a grupului IMAGE. Compania isi dezvolta activitatea in domeniul controlului calitatii, cu preponderenta in industria auto.Compania este tanara si promite sa dezvolte si sa intreprinda activitati de sortare, retusare si triere la nivel national, in beneficiul clientilor sai.