Ofiter Bancar Administrare Credite pentru Sucursala Pitesti

PROCREDIT BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati:
• Procesarea corecta in cadrul sistemului informatic a datelor legate de activitatea de creditare
• Intocmirea rapoartelor de mediu pentru clientii care beneficiaza de credite
• Verificarea dosarului legal al clientului/garantiilor in vederea acordarii creditului
• Realizarea tuturor operatiunilor legate de acordarea creditelor si modificarea contractelor de
credite
• Consultarea bazelor de date CIP, CRB, Biroul de Credite, AEGRM, RECOM si a altor baze de
date
• Scanarea si transmiterea instrumentelor prezentate spre decontare catre Centrul de Procesare
• Efectuarea de plati in numerar si tinerea acestora in Registrul de Casa
• Organizarea inventarierii patrimoniului la sfarsit de an

CERINTE

Daca te identifici cu misiunea si valorile bancii noastre, doresti sa afli mai multe despre alte tari si
culturi si corespunzi profilului urmator:
• Studii superioare, de preferinta economice
• Bune abilitati de comunicare
• Foarte bune abilitati de organizare si prioritizare a propriei activitati
• Spirit de echipa
• Bune cunostinte utilizare PC
• Atentie, rigurozitate, simtul raspunderii,

Our core business is to provide financing support to micro entrepreneurs as well as small and medium enterprises 9SME), including physical autjorized persons, family associations, SRL and other types of business activities. Applying a unique credit technology precisely tailored to the needs of our target group we aim to set new standards in business lending in Romania.