MEP COMERCIAL

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiunea zilnica va fi aceea de a asigura functia comerciala a departamentului Proiect, pentru a atinge obiectivele comerciale definite de directorii generali.

Sunteti responsabil cu:
- negocierea si gestionarea preturilor, asigurarea conformitatii preturilor (coerenta cifrajului, rentabilitate),
- gestionarea investitiilor,
- coordonarea activitatii persoanelor responsabile cu DFC,
- coordonarea intalnirilor comerciale cu clientii (in stadiul de studiere a produsului sau de modificare a acestuia) si cu urmarirea evolutiei pietei din domeniul automotive.

CERINTE

- Sunteti inginer de formatie si aveti experienta intr-o functie comerciala, de preferinta in domeniul automotive.
- Dati dovada de o buna comunicare si de reale calitati de negociator.
- Aveti cunostinte tehnice (despre procesele de fabricatie industriala), dar si comerciale (costing/pricing, negociere, vanzari, ofertare, gestiune comenzi client).
- Vorbiti cursiv limba engleza si limba franceza.

BENEFICII OFERITE

- Munca intr-o companie internationala de renume;
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere atat in Romania cat si in strainatate;
- Coaching permanent.

Eurotriade este o companie multinationala de consultanta in domeniul resurselor umane. Suntem specializati in recrutarea de pozitii de top management si middle management. Recrutam pentru una din firmele noastre partenere, producator francez de componenete auto de talie internationala.