Manager Proiect Informatic

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza proiecte pentru implementarea si dezvoltarea sistemelor informatice de la faza de conceptie pana la punerea in practica;
Se asigura de buna functionare a aplicatiilor din perimetrul pe care il gestioneaza;
Asigura evolutia aplicatiilor din perimetrul gestionat;
Concepe, dezvolta si implementeaza impreuna cu echipa din subordine, sisteme informatice, in conformitate cu nevoile clientilor;
Gestioneaza resursele si competentele necesare implementarii proiectului, din punct de vedere al costurilor, termenelor si normelor de calitate in vigoare.

CERINTE

Absolvent (a) de studii superioare intr-unul din domeniile: Inginerie Software/ Informatica/ Matematica/ Cibernetica/ Automatica si Calculatoare;
Minim 3 ani experienta in domeniul software - gestiune proiecte informatice;
Minim 3 ani experienta in domeniul dezvoltarii aplicatiilor informatice;
Cunostinte solide despre conceptia, modelizarea si arhitectura aplicatiilor informatice;
Cunoasterea urmatoarelor tehnologii si aplicatii: Servere de aplicatie Apache Tomcat si Websephere, limbaje de programare pentru dezvoltarea aplicatiilor WEB: PHP, JAVA, Gestiunea bazelor de date: ORACLE, SQL;
Bune cunostinte de limba engleza si limba franceza;
Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru international;
Oportunitati de dezvoltare profesionala;
Pachet salarial competitiv ;
Pachet pentru relocare geografica.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.