Lucrator Comercial

Alfa Constelation

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vanzari directe
Realizarea vanzarilor in magazin prin prezentarea produselor, informarea clientului, asistenta necesara;
Aplicarea etichetelor de pret pe fiecare produs destinat vanzarii;
Asezarea articolelor in magazin- pe rafturi, umerase si manechine;
Pastrarea in conditii optime a marfurilor expuse in magazin;
Verificarea zilnica a starii produselor comercializate, informand Managerul de Magazin despre orice eventuala deteriorare;
Asigurarea bunei pastrari a marfurilor depozitate;
Pastrarea ordinii si curateniei in magazin si in cabinele de proba;
Operarea casei de marcat pentru inregistrarea incasarilor, emiterea bonurilor fiscale, a rapoartelor de casa zilnice si lunare.

Relatii clienti
Identificarea nevoilor clientilor;
Consilierea clientilor din magazine cu privire la achizitionarea produselor;
Promovarea imaginii si a produselor firmei;
Obtinerea unui grad de satisfactie ridicat al clientilor prin: promptitudine in servire, politete, oferirea de informatii privind articolele comercializate.

CERINTE

Experienta in retail- textile de 1 la 2 ani;
Orientare catre client si rezultate;
Atentie la detalii;
Foarte bune abilitati de comunicare verbala si interrelationare;
Atitudine respectuoasa, amabila, politicoasa;
Corectitudine, simt de raspundere ridicat;
Placerea de a lucra cu oamenii.

BENEFICII OFERITE

Unul dintre cei mai importanti jucatori din sectorul de retail- textile investeste si pe piata din Romania, lansand noi oportunitati de cariera. Sunt deschise sase pozitii de Reprezentant Vanzari al caror scop consta in prezentarea si comercializarea directa a produselor magazinului, conform politicii si planului de vanzari in vigoare. Raporteaza Managerului de Magazin. Pozitiile nou deschise beneficiaza de un pachet competitiv si echitabil de recompense, si de oportunitatea de dezvoltare profesionala si personala. Persoanele interesate sunt rugate sa aplice cel tarziu pana la data de 10.12.2008

O noua franchiza din Franta pe sectorul Retail- textile isi deschide magazin in MALL- Pitesti, IRIS Shopping Center.