KEY ACCOUNT MANAGER - Pitesti

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Actioneaza in sensul cresterii bazei proprii de clienti si a volumului de trafic realizat de acestia
- Urmareste atingerea obiectivului minim de vanzare stabilit de catre companie
- Urmareste retentia clientilor existenti si gasirea de noi potentiali clineti
- Intocmeste rapoarte de vanzare
- Realizeaza prezentari in fata clientilor privind beneficiile utlilizarii serviciilor
- Identifica nevoile exacte ale clientilor pentru a oferi serviciul cel mai bine adaptat cerintelor acestora
- Stabileste datele de livrare a serviciilor
- Pregateste si semneaza contractele cu clientii
- Relationeaza cu clientii dupa vanzare pentru a identifica eventualele probleme si ofera suport permanenet la cererile acestora
- Colaboreaza cu celalate departamente ale firmei pentru a oferi solutii eficiente la solicitarile clientilor
- Participa activ la sedintele de vanzari organizate la nivel de companie

CERINTE

Pentru clientul nostru, cunoscuta firma care furnizeaza servicii de telecomunicatii, cautam o persoana profesionista si orientata catre rezultate pentru postul

Key Account Manager

Cerinte
-Studii superioare, experienta de 1-2 ani in vanzari servicii este un plus
- Munca in echipa, orientarea catre client
- Inovatie, integritate
- Rezolvarea problemelor, dorinta de a invata
- Orientare catre obtinerea rezultatelor
- Abilitati de relationare si comunicare
- Permis de conducere: B

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca foarte bune, salariu competitiv.

PERSPECTIVE Group - Consultanta Resurse Umane, Recrutare, Executive Search, Consiliere in Cariera, Evaluare Personal.