IT Specialist - Topoloveni

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Proiecteaza si/sau implementeaza retele complexe de calculatoare;
¿ Ofera help-desk tehnic utilizatorilor;
¿ Asigura securitatea si protectia datelor in format electronic conform politicilor de securitate si de back-up
¿ Gestioneaza licentele pentru orice software utilizat in sistemul de operare;
¿ Participa la dezvoltarea politicilor, a procedurilor si a resurselor referitoare la retea;

CERINTE

¿ experienta in programare - avantaj
¿ Experienta de configurarea fisierelor de retea;
¿ experienta de lucru cu retele complexe de tip TCP/IP;
¿ experienta in configurarea si intretinerea routerelor;
¿ experienta in instalarea/configurarea DNS-urilor;
¿ Experienta legata de securitatea retelei;
experienta in securizarea solutiilor de hosting;
¿ Experienta in utilizarea, administrarea sau construirea de baze de date relationale.
¿ limba engleza/spaniola - nivel avansat

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de a lucra intr-o multinationala,
- training in Spania.

DESCRIEREA FIRMEI

Adecco este lider mondial in domeniul resurselor umane.
Serviccile Adecco sunt oferite in cadrul a 6000 de birouri, in 67 de tari.
In Romania, Adecco este prezenta din anul 2000 si are birouri deschise in Bucuresti, Arad, Timisoara, Pitesti si Sibiu

Servicii oferite:
- recrutare si selectie
- recrutare in masa
- payrolling
- evaluare psihologica si aptitudinala