Inginer vanzari lubirifianti industriali, Pitesti

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie cu activitate in promovarea si comercializarea de lubrifianti industriali angajeaza INGINER APLICATII SI VANZARI LUBRIFIANTI INDUSTRIALI.
Compania este singurul dealer exclusiv in Romania al unei companii de renume mondial, de origine germana, care produce lubrifianti industriali.

Cautam o persoana din zona Pitesti, care sa preia activitatea pe zona de sud a Romaniei.

Veti avea urmatoarele responsabilitati:
- vizitarea zilnica a clientilor deja existenti/ posibililor clienti;
- prezentarea si promovarea produselor si ofertelor oferite de companie;
- oferirea de suport tehnic si consultanta clientilor;
- prospectarea pietei in scopul de a gasi clienti noi/ companii care ar putea beneficia de produsele pe care le promovati;
- realizarea de rapoarte de activitate si de rezultate si prezentarea acestora superiorilor;
- realizarea planificarii saptamanale – in avans, pentru saptamana urmatoare;
- participarea la cursuri organizate de producatorul de lubrifianti industriali.

Judetele pe care le veti acoperi sunt: Arges, Gorj, Valcea, Prahova, Dambovita, Braila, Constanta.

Produsele pe care compania le comercializeaza si pe care dumneavoastra le veti promova sunt diferite uleiuri, ceruri, vaseline, unsori lubrifiante pentru componente ale proceselor tehnologice din aproape fiecare industrie.

CERINTE

Va invit sa purtam discutii avansate despre aceasta oportunitate, daca dumneavoastra:
- ati absolvit in ultimii 5 ani Facultatea de Inginerie Mecanica sau Tehnologia Constructiilor de Masini;
- ati avut contact, la locul de munca, cu aplicatii prezente in procese tehnologice din diverse industrii, care au nevoie de lubrifianti industriali pentru a functiona optim (rulmenti, lanturi, reductoare, sisteme pneumatice si hidraulice etc.);
- aveti experienta profesionala, de cel putin un an, intr-un departament de mentenanta intr-un domeniu industrial;
- aveti cunostinte avansate de limba engleza – vorbit, scris, citit;
- aveti cunostinte operare PC, nivel office, obligatoriu;
- sunteti disponibil la deplasari lungi/ dese, in zona alocata si in afara tarii, pentru training-uri/ cursuri.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un salariu compus dintr-o parte fixa (negociabila la interviul cu angajatorul) si o parte flexibila, reprezentata de diferite tipuri de comisioane si bonusuri.
De asemenea, pune la dispozitie toate cele necesare pentru a va putea desfasura activitatea pe teren (masina, telefon, GPS) sau pentru munca de birou (laptop etc. ).

Pentru a candida la acest post, va invit sa trimiteti CV-ul dumneavoastra in format Europass, in limba romana, complet si actualizat, la adresa de e-mail: candidati@jobconnect.ro. Pentru detalii va stau la dispozitie si la numarul de telefon 0754048248.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.