Inginer Vanzari (domeniul electric)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele sarcini si responsabilitati:
· Vizita periodica la clientii din portofoliu;
· Preluare comenzi si livrare marfa atunci cand volumul nu depaseste capacitatea autoturismului ;
· Sondarea periodica si sistematica a pietei in vederea atragerii de noi clienti (prospectare, telemarketing, intalniri);
· Culegerea de informatii legate de concurenta (clienti care cumpara de la alti furnizori, nivelul de pret practicat de acestia) ;
· Culegerea de informatii despre noile obiective ce urmeaza a fi construite sau care deja se afla in constructie ;
· Urmarirea incasarii facturilor la termenele convenite ;
· Facilitarea schimbului de informatii intre clienti si companie atunci cand gradul de tehnicitate depaseste propriul nivel de competenta ;
· Contribuie prin toate mijloacele la promovarea imaginii companiei;
· Raporteaza corect si la timp rezultatele muncii sale ;
· Face propuneri de imbunatatire a activitatii sale curente, precum si a departamentului de vanzari.

CERINTE

Profil:
· persoana implicata, responsabila;
· capacitate buna de rezolvare a problemelor;
· flexibilitate si atitudine proactiva;
· spirit de initiativa si abilitati de negociere;
· buna capacitate de organizare, analiza si sinteza a informatiilor;
· abilitatea si deprinderea de lucru in echipa, dar si individual;
· abilitati bune de comunicare si relationare, precum si interesul si respectul pentru clienti (customer care);
· dorinta si capacitatea de formare, dezvoltare si informare continua in domeniul de activitate ( electric, vanzari);
· detine permis de conducere Cat. B.

Educatie:
· Absolvent studii superioare profil tehnic (Electrotehnica/ Electromecanica/ Electronica), Management;
· Cursuri de specializare (vanzari, domeniul electric) - avantaj

Experienta de lucru:
· Minim 1 AN experienta in domeniul vanzarilor directe

Limbi straine:
· engleza nivel MEDIU

Cunostinte PC
· Bune cunostinte de MS Office (Word, Excel - nivel MEDIU), Email, Internet.

BENEFICII OFERITE

Salariu si beneficii:
· Salariu fix+bonusuri in functie de performanta;
· posibilitati de training si dezvoltare profesionala;
· posibilitati de promovare;
· masina si telefon de serviciu.