Inginer Vanzari

GENERAL INDUSTRY SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati:

1. Viziteaza periodic clientii din portofoliu.
2. Preia comenzi si livreaza marfa atunci cand volumul nu depaseste capacitatea autoturismului.
3. Sondeaza periodic si sistematic piata in vederea atragerii de noi clienti.
4. Culege informatii legate de concurenta (clienti care cumpara de la alti furnizori, nivelul de pret practicat de acestia).
5. Culege informatii despre noile obiective ce urmeaza a fi construite sau care deja se afla in constructie.
6. Urmareste incasarea facturilor la termenele convenite.
7. Faciliteaza schimbul de informatii intre clienti si companie atunci cand gradul de tehnicitate depaseste propriul nivel de competenta.
8. Contribuie prin toate mijloacele la promovarea imaginii companiei.
9. Raporteaza corect si la timp rezultatele muncii sale.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

Sa fie absolvent de Electronica si Electromecanica- obligatoriu
Sa aiba experienta minima in vanzari - obligatoriu
Sa aiba cunostinte de limba Engleza
Sa aiba cunostinte de operare PC (MS Office)
Sa aiba carnet de conducere categoria B-obligatoriu
Sa fie orientat catre rezultate
Sa aiba bune abilitati de comunicare
Sa poata privi o situatie atat in ansamblu, cat si in detaliu
Sa aiba initiativa
Sa fie eficient (chiar si in conditii de stres).

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant corelat cu rezultatele obtinute + pachet de beneficii (masina, telefon, bonusuri)

Doar candidatii selectati vor fi contactati.

Distributie de aparataj electric, proiectare si executie de instalatii electrice si automatizari. Pentru mai multe detalii accesati www.general-industry.ro