Inginer Tehnolog

Haulotte Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Defineste metodele si mijloacele de productie aferente unitatii de productie. Este o veriga importanta a procesului de ameliorare continua a liniei de productie.

− Organizarea procesul de productie (definirea preceselor, a fluxului, a locurilor de munca);
− Stabilirea capacitatilor de productie pentru fiecare entitate de productie (posturi de montaj, finisare, control, etc);
− Controlarea, impreuna cu supervizorul,a politicii de ameliorare continua a unitatii;
− Industrializarea noilor produse (prototip si productie de serie);
− Stabilirea si gestionarea investitiilor;
− Ameliorarea conditiilor de munca si de securitate si sanatate in munca, in timpul proceselor de munca;
− Optimizarea proceselor de fabrictie;
− Intocmirea si actualizarea documentelor de fabricatie, corespunzator modificarilor aparute.

CERINTE

− Diploma de Inginer mecanic sau electrotehnic;
− Minim 3 ani de experienta in domeniul industriei automobilelor sau a unei industrii similare de asamblare;
− Postul necesita deplasari in interesul serviciului, deoarece este necesara efectuarea unui stagiu de 6 saptamani in Franta, pentru acumularea cunostiintelor necesare privind produsele si metodele de lucru;
− Implicare si concentrare pentru atingerea obiectivelor, aptitudinea de a stabili si ierarhiza prioritatile (metodele Pareto), capacitatea de a gasi solutii problemelor aparute;
− Abilitatea de a conduce grupuri de lucru in vederea rezolvarii problemelor;
− Utilizarea avansata a programelor informatice Word si Excel;
− Cunoasterea unui program CAO tip Soliworks;
− Limbi straine: Engleza sau Franceza avansat.

BENEFICII OFERITE

− Oportunitati excelente de dezvoltare a carierei intr-o companie internationala care este unul dintre lideri pe piata.
− Posibile deplasari in Franta pentru formare profesionala.
− Remuneratie excelenta si cresteri salariale asigurate.

Haulotte Group este prezent la nivel mondial prin intermediul numeroaselor sale filiale si agentii de distributie, asigurand servicii prompte si eficace in domeniul echipamentelor de lifting.
Principala activitate a HAULOTTE Group este constructia echipamentelor de ridicare pentru oameni si materiale.
Pentru mai multe detalii vizitati www.haulotte.com