Inginer Proiectant - Urgently Required

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Conceptie (proiectare) si desen industrial asistate de ordinator in domeniul auto, pentru departamentele
*electric
*caroserie
*motor;
- Realizarea de/si redactarea de documentatie tehnica specifica, baze de date tehnice informatizate ;
- Definirea structurii produselor, alegerea tehnologiilor si componentelor apropriate;
- Gasirea de solutii constructive pentru piese, subansamble, ansamble, instalatii generale si speciale, constructii, baze de date tehnice, gestionarea informatica a proiectelor;

CERINTE

- Postul oferit presupune lucrul intr-o echipa profesionista de proiectare din domeniul auto;
- Candidatul va avea un back ground tehnic si o experienta de 2-3 ani (constituie avantaj), in proiectare asistata de calculator in domeniul auto;
- Software-ul folosit este CATIA v.4 cu posibilitatea migrarii ulterioare catre CATIA v5 precum si alte programe CAD (pentru dept electric, avantaj cunoasterea soft-urilor Orcad, LCable, Capital H).
- Cunoasterea limbii franceze este o prioritate dar profilele anglofone nu sint excluse

DESCRIEREA FIRMEI

Adecco este lider mondial in domeniul resurselor umane.
Serviccile Adecco sunt oferite in cadrul a 6000 de birouri, in 67 de tari.
In Romania, Adecco este prezenta din anul 2000 si are birouri deschise in Bucuresti, Arad, Timisoara, Pitesti si Sibiu

Servicii oferite:
- recrutare si selectie
- recrutare in masa
- payrolling
- evaluare psihologica si aptitudinala