Inginer Proiectant Stante si Matrite Simulare Dacia - Renault - Nissan

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza simularea procesului de ambutisare utilizand softurile Autoform/Pamstamp;
- Analizeaza rezultatele obtinute si completeaza raportul de simulare;
- Colaboreaza cu proiectantii de stante si matrite si plan metoda in vederea bunei desfasurari a activitatii;
- Propune solutii pentru imbunatatirea procesului de ambutisare.

CERINTE

-Absolvent (a) de studii superioare tehnice, de preferinta profil mecanic;
- Cunosterea soft-urilor Catia V5, Autoform/Pamstamp;
- Capacitate de a asimila rapid noi soft-uri;
- Experienta in proiectare 3D stante si matrite pentru repere din tabla si conceptie proces de ambutisare;
- Cunostinte de baza limba franceza si/sau limba engleza;
- Domiciliul stabil in Pitesti sau disponibilitate de relocare in Pitesti.

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru international;
-Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Pachet salarial competitiv;
-Pachet pentru relocare geografica.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.