Inginer Productie - Injection Extruder

S.C. ARCTIC S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- pregatirea planului zilnic de productie
- urmarirea structurii in programul SAP a modelelor care se asambleaza pe banda de asamblare,
- supervizarea exploatarii corecte si rationale a utilajelor din sectorul pe care il coordoneaza,
- superzivarea indeplinirii sarcinilor fiecarui angajat din subordinea sa precum si de incadrarea in normele de consum a materiilor prime, materialelor si energiei,
- realizarea sarcinilor de productie prin folosirea eficienta a fortei de munca si a masinilor, astefel incat sa se asigure respectarea standardelor de calitate,
- informarea despre nivelul stocurilor de materii prime si materiale,
- informarea despre nivelele de pierdere ale materialelor si produselor si despre precautiile aplicate pentru a reduce aceste nivele,
- promovarea reperelelor si a subansamblelor conform standardelor de calitate,
- investigarea si rezolvarea problemelor care apar pe parcursul procesului de productie sau dupa vanzare produselor finale,
- implementarea proiectelor TotalProductiveMaintenance

CERINTE

- absolvent sau student an terminal al unei facultati tehnice
- cunosterea peste medie a limbii engleze
- bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa
- disponibilitatea pentru program prelungit
- capacitate de asimilare si disponibiliate de a dobandi cunostinte noi

BENEFICII OFERITE

- mediul de lucru la standarde internationale
- pachet motivant de beneficii

Arctic este cel mai mare producator autohton de aparatura electrocasnica si liderul industriei de profil din Romania.
Infiintata în anul 1968, compania a fost preluata în 2002 de grupul Arçelik, initiatorul unora dintre cele mai dinamice schimbari din istoria companiei. Arçelik A.S., cea mai mare corporatie industriala din sectorul privat din Turcia, se situeaza între cei mai importanti 3 producatori europeni de aparate electrocasnice.
Arctic a beneficiat de o investitie de 35 milioane euro si detine in prezent o cota de piata de 31.7%