Inginer Mecanic Proiectant

Clemessy Automatizare

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati :

- veti avea sediul in Stefanesti, jud Arges,

- veti lucra cu responsabilul de proiect si veti asigura urmarirea tehnica a proiectului,

- veti avea ca principala sarcina proiectarea mecanica a mijloacelor de asamblaj automate si neautomate, realizare, instalarea si punerea lor in functiune,

- veti participa la sedinte si intalniri atat cu echipa cat si cu clientii Clemessy (prin telefon, email, in Romania sau in strainatate),

CERINTE

- diploma de inginer mecanic, preferabil TCM,

- minim 3 ani experienta in domeniul proiectarii mecanice. Experienta pe liniile de montaj/asamblaj in industria automobila reprezinta un mare avantaj,

- excelente cunostinte si experienta in utilizarea programelor ca AutoCad, Catia V, SolidWorks, Pro-Engineer,

- cunostinte cel putin medii de Excel,

- sa vorbeasca franceza nivel mediu obligatoriu, limba engleza constituie un avantaj,

- foarte bune cunostinte de mecanica (proiectare si productie),

- sa fie disponibil pentru deplasari de scurta durata in Romania si in strainatate la sediul clientilor nostri,

- sa fie un bun negociator, o persoana riguroasa, responsabila si autonoma,

- experienta in Project Management – realizarea si organizarea documentelor de tipul : caiet de sarcini, devize, urmarire tehnica a proiectului etc este binevenita,

BENEFICII OFERITE

Beneficii :

Program flexibil orientat catre necesitatile clientului,
Autonomie in organizarea proiectului cu respectarea caietului de sarcini.

Salariu motivant si avantaje :
- tichete de masa
- masina
- telefon mobil
- laptop

Clemessy Automatizare est un bureau d'études, la filiale roumaine du prestigieux groupe français présent dans le monde entier qui mène des projets dans le génie électrique, l'automatisation et les systèmes mécaniques. Plus d'un siècle d'expérience nous recommande comme une compagnie compétitive, en pleine force et croissance qui désire élargir son équipe avec des ingénieurs motivés par le succès.