Inginer conceptor

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea piselor si modificarea acestora in conformitate cu cerintele tehnice.
Realizeaza desene de metoda, desene pentru laborator, desene pentru industrializare;
Realizeaza descrierile pieselor (lungimi, greutati, decupaje).
Realizeaza dosare tehnice in colaborare cu departamentul comercial;
Asigura asistenta tehnica;

CERINTE

Absolvent studii superioare tehnice (AR/TCM);
Minim 3 ani experienta in sectorul auto sau similar;
Cunostinte proiectare asistata ( CATIA V5 )cu experienta in lucru cu softul de minim 3 ani, de preferat;
Cunostinte limba franceza - nivel mediu;
Domiciliu stabil in Pitesti sau disponibilitate de relocare in Pitesti;

BENEFICII OFERITE

Formare pe post;
Masa asigurata in incinta societatii;
Transport asigurat de la/pana la locul de munca;
Se poate asigura prima de relocare in cazul in care angajatul nu are domiciliul in judetul Arges.

Societate multinationala de productie cu capital francez,cu o vasta experienta in sectorul auto.