INGINER AUTOMATIST si INGINER MECANIC PROIECTANT - Pitesti

ADECCO RESURSE UMANE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru INGINER AUTOMATIST:

-veti lucra strans cu inginerul mecanic proiectant pentru realizarea liniilor de asamblare si a instalatiilor solicitate de client, in concordanta cu caietul de sarcini;
-programarea liniilor de productie si de asambalre cu ajutorul programelor mentionate mai sus;
-deplasari la sediul clientului pentru montajul si punerea in functiune a instalatiilor respective;
-mentenanta in timpul peroadei de garantie.

Pentru INGINER MECANIC PROIECTANT:

-proiectarea diverselor instalatii solicitate de client (pentru linii de asamblare, pentru fabricatie piese, etc);
-supervizarea executiei acestor instalatii, asamblarea la client, punere in functiune, interventii in timpul perioadei de garantie;
-legatura permanenta cu clinetul in realizarea instalatiilor;
-negocierea de preturi si termene de predare cu furnizorii de componente de subansamble

CERINTE

-minimum 3 ani experienta in programarea PLC, limbaje Siemens, Schneider, Telemechanique, pe linii de productie automatizate in industria auto;
-disponibilitate la deplasari de scurta durata la sediul clientului (in tara si in strainatate);
-limba franceza cel putin nivel mediu/ Limba engleza ;
-capacitate de a respecta termene limita;
-rigurozitate;
-studii superioare - diploma de inginer automatist (automatica, roboti industriali).

-minimum 3 ani de zile experienta in proiectare mecanica pentu industria auto (linii de montaj si asamblare, matrite de injectie si de ambutisare, componente auto, SDV, etc);
-limba franceza cel putin mediu/ limba engleza;
-cunostinte solide de mecanica, pneumatica si mecanica fluidelor - in industria auto;
-experinata in AUTOCAD 2000, SolidWorks. Experienta in CATIA si in ProEngineer este binevenita;
-experienta ca leader de echipa;
-permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

salariu motivant in functie de experienta

ADECCO RESURSE UMANE este lider mondial in servicii de recrutare si selectie de personal.