INGINER AUTOMATIST

S.C. PATI-PAN MARIANO S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Asigura functionarea in bune conditii a tuturor sistemelor de automatizare (electro-pneumatice), in scopul realizarii procesului de productie si fabricatie;
- Participa la fazele de montaj si punere in functiune a noilor echipamente de productie;
- Participa impreuna cu constructorul la reglajele necesare utilajelor si instalatiilor pentru atingerea parametrilor stabiliti;
- Supravegheaza instalatiile automatizate si intervine la potentialele defecte;
- Asigura si participa la activitatile de mentenanta din sfera specifica de activitate;
- Elaboreaza si pune in aplicare planul anual privind verificarile, incercarile si masurile preventive la instalatiile de automatizare.

CERINTE

- Studii superioare finalizate in domeniul automatizarii, electronicii,electrotehnicii
- Experienta de minim 2 ani intr-un post similar ,constituie avantaj
- Cunostinte de limba engleza nivel mediu-avansat - cerinta obligatorie, suplimentar cunoasterea limbii germane constituie avantaj
- Cunostinte tehnice de specialitate in domeniul automatizarilor electrice: scheme electrice monofilare si trifilare, aparataj electric, automate programabile industriale, actionari electrice.
- Bune cunostinte de operare PC (MS Office, AutoCad)
- Persoana dinamica, riguroasa si responsabila
- Disponibilitate la program flexibil
- Capacitate de comunicare si de a lucra in echipa, abilitati de analiza si sinteza
- Domiciliul in Pitesti sau in localitatile invecinate

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- conditii de munca la standarde europene
- mediu de lucru placut

DESCRIEREA FIRMEI

www.pati-pan.ro